Українська локалізаціяEnglish

MOZILLA 5.0,
Now is: 2024-04-20 05:01

Розвиток дистанційної освіти в Україні: з досвіду Швеції Друк e-mail

30 січня 2006 року відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Розвиток дистанційної освіти в Україні: з досвіду Швеції», присвячений проблематиці розвитку дистанційної освіти в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.
    Керівник семінару - ректор, академік АПН України, доктор філософських наук, професор В.П. Андрущенко.
    Організатор семінару – проректор-директор Інституту дистанційного навчання (ІДН), доктор фізико-математичних наук, професор А.П. Кудін.
   Головував на семінарі – перший проректор Університету, доктор філософських наук, професор В.П. Бех.
   В роботі семінару взяла участь наукова делегація зі Швеції, яка була офіційно прийнята ректором нашого Університету. Ове Лундберг, директор Ради дистанційної освіти університету Умеа із задоволенням поділився 20-ти річним досвідом створення мережі регіональних навчальних центрів у країні. Завдяки цьому у ШвеціЇ було вирішено національну проблему міграції населення з півночі на південь. Сорен Берглунд, директор Національного консорціуму комп’ютерних систем ЛАДОК (Швеція) розповів про потреби міжнародної співпраці в системі розвитку вимог до університетів в рамках Болонського процесу і використання інформаційних технології у вищій освіті. Улф Хедестіг, голова Департаменту Інформаційних наук університету Умеа акцентував увагу питаннях організації навчальних центрів в Швеції.
    У своїй доповіді професор А.П. Кудін сформулював основні напрямки розвитку інформаційно-освітнього середовища НПУ імені М.П.Драгоманова. Зокрема, це – створення інфраструктури мережі центрів дистанційної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова в регіонах України і закордоном, єдиного освітнього середовища Університету, яке поєднувало б різні форми і технології навчання (заочне, очне, паралельне навчання і т.д.).
    Шведським колегам були представлені навчально-методичні комп’ютерно-орієнтовані продукти, створені в Інституті дистанційного навчання: електронні посібники та дистанційні курси, в розробці яких взяли участь всі співробітники і викладачі ІДН.
    Зокрема, спеціаліст-інженер лабораторії створення дистанційних курсів О.Ю. Кас’яненко продемонстрував роботу в мультимедійному навчальному комплексі з української мови «Пишемо грамотно» (автори: доц. Н.Г. Ніколаєва, Н.О. Медведчук; програмісти: Ю.А. Свистун, О.Ю. Кас’яненко), завідувач лабораторії тестування і моніторингу знань Г.В. Жабєєв показав свою розробку «Інтерактивний розв’язник задач з фізики». В секції дистанційної освіти завідувач лабораторією створення курсів дистанційного навчання Ю.А. Свистун розповів про створений ним Інтернет-курс «Розробка бізнес-сайту на основі web-технологій» в рамках проекту «Deaf Workforce Education in Ukraine».
    По закінченню відбулося обговорення можливих напрямків співробітництва НПУ імені М.П.Драгоманова та Університету Умеа (Швеція) з розвитку дистанційної освіти в Університеті. В дискусії взяли участь професори І.Т. Горбачук, С.В. Шевчук, В.В. Радченко.

Всі права захищено!

Факультети
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інститут гуманітарно-технічної освіти :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та управління :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології
Кафедри